Wyposażenie mieszkania do najmu to ważny krok na drodze do jego efektywnego wynajęcia. Większość osób – poszukujących lokum na wynajem – wprowadzając się do nowego, wynajętego mieszkania liczy nie tylko na możliwość używania sprzętów (takich jak pralka, zmywarka czy płyta indukcyjna), ale również na komfort korzystania z kanapy, telewizora, szaf czy biurka. Zdarza się, że nieinwazyjne i tanie działania mające na celu poprawę wyglądu i funkcjonalności nieruchomości – znacząco wpływają na zainteresowanie mieszkaniem. Jak przygotować lokum na przyjście nowych lokatorów? Podpowiadamy!

Zadbaj o spójność

Jasne, harmonijne wnętrze – niezależnie od metrażu – przyciąga swoją spójnością i funkcjonalnością. Uniwersalne rozwiązania – takie jak połączenie bieli, beżu czy szarości z surowymi materiałami, na przykład drewnem – z dużą dozą prawdopodobieństwa przypadną do gustu zarówno singlom, rodzinom czy osobom starszym. Osoby, chcące wynająć mieszkanie – aby nadać swoim czterem kątom unikatowego charakteru – w większości przypadków wnoszą w nieruchomość swoje dekoracje (koce, poduszki, świece, pamiątki). Bazując na jasnym, neutralnym tle – mogą urządzić mieszkanie w dowolnym stylu, bawiąc się ulubioną kolorystyką i motywami w akcentach dekoracyjnych. Utrzymując dom czy mieszkanie w jasnej, stonowanej kolorystyce – możesz być pewien, że potencjalny lokator z całą pewnością zwróci na nie uwagę!

Instalacja? Bez zarzutu!

Wszyscy chcemy i lubimy mieszkać w określonym standardzie – aby nieruchomość została chętnie wynajęta, powinniśmy zadbać o jej… instalacje! Choć dziś wydają się one oczywistością – to właśnie działające bez zarzutu oświetlenie, domowe sprzęty czy AGD sprawiają, że komfort użytkowania lokum wzrasta. Jeśli planujesz wynajęcie nieruchomości, której lata świetności minęły wiele miesięcy temu – zainwestuj w remont. Naprawa usterek, usunięcie defektów i generalne odświeżenie mieszkania – pozwolą Ci je wynająć za znacznie lepszą cenę niż bez wcześniejszych zabiegów. Jeśli nie jesteś pewien jakie kroki poczynić, by Twój dom czy mieszkanie cieszyło się zainteresowaniem nabywców – skorzystaj z profesjonalnych usług biura nieruchomości, posiadającego w swojej ofercie usługę wynajmu oraz zarządzania najmem. Z pomocą specjalistów w branży – z łatwością uzyskasz „efekt wow”!

Wyposażenie wnętrz

Podstawowym wyposażeniem przeznaczonej na wynajem nieruchomości są oczywiście rzeczy, znajdujące się w kuchni i łazience – to właśnie w tych pomieszczeniach powinny znajdować wszystkie, niezbędne do korzystania z mieszkania, rzeczy. Mowa oczywiście o meblach i sprzętach, które z całą pewnością docenią Twoi przyszli lokatorzy – inwestując w średniej klasy urządzenia nie musisz martwić się o swój prywatny budżet. Część najemców oczekuje wyposażenia wnętrz – również sypialni, gabinetu, holu. W zależności od potrzeb osób zainteresowanych mieszkaniem – możesz pokryć koszta związane z zakupem łóżka, sofy czy szaf, po ich wprowadzeniu się. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest przeznaczanie określonego budżetu na wyposazenie nieruchomości – wtedy, gdy lokatorzy podpisali już umowę. Dzięki temu możesz spać spokojnie – osoby, wynajmujące Twoje mieszkanie urządzą je po swojemu, co może mieć wpływ na długość okresu wynajmowania lokum.

 

Przygotowanie nieruchomości na wynajem bywa wyzwaniem dla wielu z nas – szczególnie tych, którzy robią to po raz pierwszy. Korzystając z usług biura nieruchomości – otrzymasz nie tylko fachowy consulting, ale również zostaniesz skutecznie przeprowadzony przez proces wynajmu domu czy mieszkania. Zapraszamy!