Duże miasta w Polsce cieszą się sporym zainteresowaniem potencjalnych nabywców nieruchomości – zarówno pod kątem zakupu, jak i wynajmu mieszkania. Nic dziwnego – to właśnie w większych, dobrze skomunikowanych miastach, czekają na nas liczne możliwości rozwoju, ciekawe miejsca na relaks, interesujące wydarzenia. Gdańsk – stolica województwa pomorskiego, zachwycająca wspaniałą starówką z zapierającą dech w piersiach fontanną Neptuna – rokrocznie przyciąga swoim klimatem nie tylko rzesze turystów, ale również osoby zainteresowane zakupem nieruchomości. Jego północna część – dzielnica o wdzięcznej nazwie Przymorze – oferuje poszukującym wachlarz udogodnień. Dlaczego to właśnie tu warto zamieszkać?

Blisko zieleni

Tętniąca życiem dzielnica Gdańska – spełaniająca oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, jak i młodych, dynamicznych osób – znajduje się w otoczeniu pięknego Parku im. Ronalda Reagana. Pozwalający na odpoczynek wśród zieleni park nadmorski – stanowi doskonałe miejsce do spacerów, uprawiania sportów na świeżym powietrzu czy codziennej chwili dla siebie. Jego obecność – dzięki interesującej części północnej ze stawami – z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym osobom, które poszukują chwili spokoju wśród natury. Co więcej, edukacyjna ścieżka mieszcząca się na terenie parku – zachwyci najmłodszych, którzy chętnie spędzą tutaj niejedno popołudnie z rodzicami. Zadbane tereny rekreacyjne – z nowoczesnym skateparkiem oraz ścieżkami rowerowymi – pomogą w utrzymaniu świetnego zdrowia i kondycji na co dzień!

Przymorze Małe czy Wielkie?

Gdańskie Przymorze – w zależności od swojej części – oferuje mieszkańcom liczne domy jednorodzinne na Małym Przymorzu oraz wysokie budynki mieszkalne (na czele z popularnym „falowcem”, mierzącym aż 1800 metrów długości!) na Przymorzu Wielkim. Choć nazwa dzielnicy wskazuje na dostęp do morza – pierwotnie było ono pozbawione dostepu do morza, należąc do Opactwa Cystersów w Oliwie. Bez wątpienia – zarówno Przymorze Małe, jak i Przymorze Wielkie to świetny wybór dla osób w każdym wieku. I choć znaczna część mieszkańców Przymorza to osoby starsze – coraz więcej rodzin i osób młodych decyduje się na zakup nieruchomości w tej dynamicznej, ciekawej dzielnicy Gdańska.

Morze na wyciągnięcie ręki

Unikatowe połączenie morza na wyciągnięcie ręki z obecnością lasów, terenów rekreacyjnych, ścieżek rowerowych i placów zabaw sprawia, że gdańskie Przymorze w pełni spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających kupujących. Bliska odległość do kampusu Uniwersytetu Gdańskiego będzie ogromnym plusem dla tych z nas, którzy rozważają zakup nieruchomości na wynajem. Kupno mieszkania czy domu na Przymorzu to również opłacalny ruch na czas wakacji – to właśnie tu, do Przymorza, przyjeżdżają turyści, chcący skosztować nadmorskiego, niepowtarzalnego klimatu. Dobrze zorganizowany transport miejski, plany rozwoju dzielnicy i najważniejsze zabytki (takie jak Długi Targ na Starym Mieście czy popularne Westerplatte) sprawiają, że Przymorze to nie lada gratka dla miłośników historii.

 

Zamieszkaj w nowoczesnej, dynamicznej dzielnicy Gdańska i ciesz się licznymi udogodnieniami na co dzień!